Yurt dışına çıkarken, eğer tanıdığınız birinin yanına gidecekseniz, vize için gerekli evraklardan biri de davet mektubu olabilir.

Bu yazıda daha önceki seyahatlerimde yurt dışında yaşayan arkadaşlarımın beni davet etmek üzere yolladıkları davet mektuplarını paylaşacağım. Vize başvurusunda bulunurken yurtdışı davetiye mektubu örneğine ihtiyaç duyanlar için umarım faydalı olur.

Ayrıca her vize başvurusunda mutlaka bulunması gereken vize dilekçe örneklerine ulaşmak ve çeşitli ülkelerin vize başvuru süreçleri hakkında yazdığım diğer yazıların yer aldığı şu sayfaya da mutlaka göz atın! Özellikle Kanada, İngiltere ya da Schengen vizesi almayı düşünüyorsanız, ihtiyaç duyabileceğiniz vize yazılarını bulabilirsiniz... Gezi notlarını da unutmayalım...

Avustralya vizesi davet mektubu örneği yukarıda gördüğünüz gibi oluyor. Daha önce de bahsettiğim gibi, ülkenin bir önemi yok, yurtdışı davetiye mektupları genelde bu formatta olur. Vize davet mektubunuzda mutlaka davetiye yollayan kişinin adres, telefon bilgilerinin olması ve ekte pasaportunun ilk sayfasının bulunması şart. Bu detayları, size davet mektubu yollayacak kişiye de hatırlatın.

Bazı durumlarda vize davet mektubu yollayacak kişiden, banka hesapları ve maddi durumunu belirten evraklar istenebiliyormuş. Henüz böyle bir uygulamaya denk gelmesem de, davetiye mektubu yollarken vize aracı kurumuyla görüşüp nelerin yollanması gerektiğini öğrenin derim... 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

1- Kanada Vizesi Dilekçe - Niyet Mektubu

2- Kanada Vizesi Online Başvuru

3- Vize Almak İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

4- İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

5- Schengen Vizesi Almanın İncelikleri

6- İngilizce Vize Dilekçe Örneği

7- Vizesiz Ülkeler

Bizi Takip Etmek İçin:

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!