Valizi eksiksiz toplamak önemlidir. Hem tatil hem de iş amacıyla çıktığınız seyahatlerde, otelinize varıp da valizinizi açtığınızda ütüsü bozulmuş kıyafetler ve birbirine karışmış eşyalarla karşılaşmamak pek hoş olmaz.

Düzgün hazırlanmayan valizlerin yolculuk sırasında sallanması sonucu eşyalar birbirine giriyor, ütüler daha ilk dakikadan bozuluyor. Buna engel olmak ve valizinizi açtığınız anda aradığınız şeyleri kolayca bulabilmek adına aşağıdaki valiz hazırlama önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Valiz hazırlamak için pratik öneriler

– Eğer yanınızda gömlek götürüyorsanız gömleklerinizin kollarını arkaya kıvırarak katlamalısınız. Gömleklerinizin yaka düğmelerini ve en son düğmelerini iliklemek de mantıklı olacaktır. Gömleğin kat yerine rulo halinde bir pelür kağıda yerleştirin; böylece kat izi olmayacaktır.

valiz

– Yanınıza ceket alıyorsanız ceketleri katlarken potlukları önlemek üzere rulo haline getirilmiş pelür kağıtlarını kolların ve omuzların içine yerleştirmeniz iyi sonuç verecektir.

– Valizinizin dibine bir kat pelür kağıt serip, köşeleri buruşturulmuş kağıtla desteklemenizi öneriyoruz.

-Pantolonunuzu paçaları dışarıda kalacak şekilde yerleştirmelisiniz. Sağına, soluna çorap, çamaşır, tıraş kutusu gibi malzemeleri yerleştirip tekrar pelür kağıdı serin ve pantolonun paçalarını dışarıda bırakın.

– Tek tek torbalara konmuş ayakkabıları, kemerleri valizin içine boşlukları kapatacak şekilde yerleştirebilirsiniz.

– Buruşmayacak giysilerinizi ayakkabı, kemer, kutu gibi sert malzemelerin üzerine koymanız pratik bir sonuç verecektir.

valiz-hazırlama

– Hepsinin üzerine ceketi, etekleri dışarıda kalacak şekilde yerleştirebilirsiniz.

– Son olarak, valizinizi yerleştirirken dışarı sarkıtmış olduğunuz pantolon paçalarını içeri alabilirsiniz. Valizin kayışlarını fazla sıkmamalısınız.

Giysilerinizin, aralarında hiç boşluk kalmadan yerleştiğine ve yolculuk sırasında yerlerinden kayıp buruşmayacaklarına inanıyorsanız, valizinizin kapağı da hiç zorlanmadan kapanıyorsa, şimdi tatile çıkmaya hazırsınız demektir.

Sadece valiz hazırlığı tatile hazır olmak anlamına gelmeyebilir. Unutulmaması gereken belgeler veya evden çıkarken yapılması gerekenler de var. Evden tam çıkarken "acaba bir şey unuttum mu?" dememek için Tatile Çıkmadan Önce Yapılacaklar başlıklı yazımıza da mutlaka göz atın! :)

*Valizinizi eksiksiz hazırlamak içim sol üst menüdeki "Valizimi Hazırla" seçeneğine tıklayarak hem unutmamanız gereken kıyafet ve eşyalarınızın listesini oluşturabilir, hem de bunu kaydedebilir veya mail ile kendinize gönderebilirsiniz. Valiz hazırlamak daha kolay olmamıştı!

Son olarak...

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar... 

  1. Denize Giderken Alınacakların Listesi
  2. El Bagajı Hazırlamak | Kabin Boy Valiz Hazırlamak
  3. Akdeniz’de Mavi Bayraklı Plajlar Listesi
  4. 5 Yıldızlı Otele Giderken Alınması Gerekenler

Bizi Takip Etmek İçin:

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

 

Görüşmek üzere!