Kayak tatiline giderken ne giyilir yazı serimizin 2. yazısı işte karşınızda! :) Bir önce Kartepe'ye giderken ne giyilir başlıklı bir yazı hazırlamıştım, bu sefer de Uludağ'ı yazmak istiyorum. Daha önce dediğim gibi, şu ana kadar kar ve kayak tatiliyle ilgili pek çok yazı yazdım. Bunlardan biri İlk Kez Kayak Yapacaklara Tavsiyeler'di, en çok okunan bir diğer yazım ise Kayak Tatiline Giderken Alınması Gerekenler oldu. Eğer bu konularda da bilgi sahibi olmak isterseniz, ki bence özellikle ilk kez böyle bir tatile çıkıyorsanız, bu yazıları da okumanızı tavsiye ederim. Ve konumuza dönelim, soru şu: Uludağ'a giderken ne giyilir? 

Uludağ için kıyafet tercihim şöyleydi:

Bu konuda soru geldiği zaman, Uludağ'a ilk kez giderken ne giydiğimi düşündüm. Sabaha karşı İzmir'den yola çıkacağımız için ve yolların karla kaplı olduğunu bildiğimden, fazla ince giyinmemeyi tercih etmiştim. Üzerimde bir kat ince pamuklu tayt, bir kat da termal tayt vardı. Yine pamuklu bir bluz ve üstünde termal sweatshirt. Yolda durma ihtimaline karşı ya da Uludağ'a zirveye varınca her yerin karla kaplı olacağını düşünerek, suya dayanıklı, karda ise rahat yürüyebileceğim botlarımı almıştım.

Bunu neden anlattım, çünkü hem yola çıkarken, hem yolculuk esnasında hem de varışta karşılaşacağınız hava durumuna uygun giyinmek gerektiği bu şekilde adım adım düşününce çok daha iyi anlaşılıyor.

Uludağ'a giderken kıyafet seçiminde dikkat edilecek noktalar;

1- Çok katmanlı giyinmeye özen göstermeniz, daha rahat bir yolculuk yapmanızı sağlarken, üşümenizi ya da terlemenizi engeller. vakit 

2- Termal çorap, hem kayak tatilinin vazgeçilmez parçalarından hem de yolculukta ayaklarınız üşüdüğünde giyebileceğiniz muhteşem parçalardan biri. 

3- Her zaman yedek bir eldiveniniz olsun, çünkü yol boyunca dayanamayıp yol kenarındaki karla oynamak isteyebilirsiniz! 

4- Su geçirmeyen ve karda rahatlıkla yürümenizi sağlayacak bot veya kar botunu yanınızdan eksik etmeyin. Hatta mümkünse yedek botlarınızı da mutlaka yanınıza alın. 

Uludağ'a giderken ne giyilir sorusu için, kombin önerileri! 

Yukarıdaki gibi su geçirmez botlar, rahat bir termal tayt, termal üst ve sizi soğuktan koruyacak kürk detayları olan bir palto Uludağ'a giderken giyebileceğiniz hoş kombinlerden biri. 

Tüylü kar botu, şirin bir tayt, hemen herkesin sahip olduğu içi tüylü bir sweatshirt ile buz gibi soğuk hava dalgasından, yağmurdan ve kardan koruyabilecek kaz tüyü mont... İşte Uludağ'a giderken ne giyilir sorusunun en renkli yanıtlarından biri de bu olabilir. 

Şimdiden herkese iyi tatiller! 

Göz atmak isteyebileceğiniz yazılar:

1- İlk Kez Kayak Yapacaklara Tavsiyeler

2- Avrupa'daki Kayak Merkezleri

3- Türkiye'deki Kayak Merkezleri

4- Tatilde Yanımıza Almamız Gereken 5 Hayati Eşya

5- Kayak Kıyafeti Seçerken Bunlara Dikkat Edin

BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN: 

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!