Valiz hazırlarken 2 t-shirt, 3 şort alıp koymak içinizden gelmiyor çünkü böyle yaparsanız tatile gidip valizinizi açtığınızda, aldığınız kıyafetlerin hiçbiri birbiriyle uymuyor... Değil mi? Bu durumu yaşamamak için tatil kombinlerinizi önceden yapmanız gerekiyor... Ve bu nedenle de tatil hazırlığı yapmak her zaman zor oluyor.

Şu t-shirt ile hangi pantolon uyar, bu elbisenin altına nasıl bir ayakkabı almak lazım diyorsanız, işte sizin için hazırladığımız rahat ve şık tatil kombinleri karşınızda... Belki valizinizi hazırlarken size fikir verir ve böylece, siz de tatile hazırlık sürecini biraz daha hızlı geçirebilirsiniz.

Deniz tatili için valiz hazırlama

Deniz ve havuz tatilleri için genellikle havuz başına, ıslak alanlara ya da kumsala uygun olan tatil kombinlerini tercih etmek gerekir. Deniz tatili kombinlerinin vazgeçilmezlerinden biri elbette ki deniz elbiseleri ya da mayonun üstüne giyilen pareo modelleridir. Şile bezi tatil elbiseleri, fileler, bikini üstüne giyilen tüller ve dahası, plajdaki şıklığınızı sağlayacak asıl parçalardan olacaktır. Fakat şıklığı tamamlamak için uygun terlik veya sandalet ve aksesuar seçimini iyi yapmanız gerekir. Hasır şapka, bileklik ve kolyeler, deniz tatili kombinlerini tamamlayan ufak fakat etkili parçalardandır.

Spa oteli tatilleri için valiz hazırlama

Spa otelinde elbette genellikle iç mekanda vakit geçireceğiniz için valizinizde de buna uygun kıyafetler bulunmalıdır. Özellikle ıslak alanlarda giyebileceğiniz parmak arası terlik, pareo, havuz ve deniz elbisesi, havlu ve havlu dokulu terlik, kıyafet gibi eşyalara ihtiyacınız olacağı kesin. Spa otelinde eğer hamam bölümünden yararlanacaksanız hamam için gerekli olan malzemeleri de unutmayın.

TERMAL OTELE GİDERKEN YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER

Kar tatili için valiz hazırlama

Kar tatilinde mutlaka dağ ortamında, iç ve dış mekanlarda giyebileceğiniz farklı kıyafetlere ihtiyacınız olacaktır. Kar tatilinde eğer kayak ya da snowboard yapacaksanız, durum biraz değişiyor. Kayak ya da snowboard için kıyafet ve ekipman kiralamanız ya da satın almanız gerekiyor. Spor yapmayacaksanız bile, karın üstünde yürürken giyebileceğiniz özel bir bota, termal içliklere, yine karlı dağ ortamına uygun bir monta ve bunun gibi pek çok kıyafete ihtiyacınız olacağı gibi, bu büyük hacimli parçaları kar tatili valizinize sığdırmanız gerekecek. Atkı, şapka, eldiven üçlüsünü de unutmayın.

KAYAĞA GİDERKEN ALINMASI GEREKENLER

Kar tatilinde ne giyilir, hem üşümeyip hem de nasıl şık olunur diyorsanız, işiniz zor. Kalın yün elbise ve çizme ya da deri tayt ve kar botu gibi değişik kombinler yapabilirsiniz. Karın üstünde şık görünmenizi sağlayacak, çarpıcı renkleri seçebilir ya da beyaz mont, beyaz aksesuar gibi parçaları tercih ederek ortama uyum sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

1- Tatilde Yanımıza Almamız Gereken 5 Hayati Eşya

2- Kabin Boy Valiz Ölçüleri Neler? 

Bizi takip etmeye devam etmek isterseniz:

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!