Tatile çıkma fikri başta insanı heyecanlandırsa da, tarih yaklaştıkça bazen heyecanın yerini stres alabiliyor… Bazen tüm sorumlulukları bırakıp farklı bir yere gitmek de, rezervasyonuyla, uçak biletiyle, valiz hazırlığıyla ciddi bir mesai gerektiriyor. Valiz hazırlamak için ancak vakit bulunan o son gece, valizin başına geçilen o son dakika yaşanılan stresi hepimiz biliriz… “Valizime kaç tane tişört koymalıyım?”, “Hangilerini önce koyarsam gittiğim yerde daha rahat ederim?”, “Peki kirliler nerede toplanacak?” “Ayakkabıları nasıl paketlemek lazım?” “Elektroniklerle iç çamaşırları aynı yerde biraz garip mi oldu…” gibi bir sürü soru geliyor insanın aklına... Halbuki valiz hazırlığını bu kadar komplike hale getirmeye ve can sıkmaya hiç gerek yok, hem de o uzun zamandır hayal edilen seyahate saatler kala… Valiz düzenleyiciler tam da bu sorunları çözmek için var, hem de çeşit çeşitler… 

Valiz içi düzenleyici mi, organizer mı, kese mi, çanta mı? 

İster valiz içi düzenleyici deyin ister bavul düzenleyici, ya da valiz organizer, seyahat organizer, artık hangisini tercih ederseniz, bu muhteşem icat basit gibi görünse de şaşırtıcı derecede fonksiyonel. Seyahatinizde sizin için işleri kolaylaştıracak valiz düzenleyicilerden bazılarını Valizim.com olarak sizler için derledik, bu derlemeyi yaparken yepyeni markamız Vuggage'ın en tatlı ürünlerine de yer verdik. Maksadımız siz seyahat severler valizlerinde küçücük dokunuşlarla daha konforlu seyahat edebilsin. Eğer her zaman kullandığınız ve memnun kaldığınız başka türlerde seyahat düzenleyiciler varsa, listemizi daha da genişletmek adına yorumlarınızı bekleriz! İşte seyahatinizi kolaylaştıracak 5 valiz düzenleyici modeli karşınızda… 

1- Doğal Pamuklu Valiz Düzenleyici Çantalar

Son dönemin trendlerinden biri pamuklu bez çantalar. Hem doğallığı sayesinde güvenle kullanılan hem de plastik kullanımına karşı duruşuyla beğeni kazanan doğal bez çantalar, aynı zamanda iyi birer valiz düzenleyici!  Tam da bu amaca uygun tasarımlara sahip olan ve bir Valizim.com markası olan Vuggage, birbirinden güzel bez seyahat çantaları ve keseleriyle bu alandaki ihtiyacı iyi bir şekilde karşılıyor.

İç çamaşırı, pijama, çorap, çanta gibi pek çok kıyafet ve aksesuar düşünülerek hazırlanmış Vuggage bez çantalar, hem minimalist görsel tasarımlarıyla hem de pamuklu yapısı ve dayanıklı rips kumaşıyla tercih sebebi. Kıyafetlerinizi koymak için hem kendi sağlığınız hem de çevre için organik bir çözüm arıyorsanız, doğal pamuk ve pet şişeden geri dönüştürülmüş kurdeleye sahip olan, Vuggage’ın doğa dostu bez seyahat keselerini tercih edebilirsiniz. 

2- Ayakkabı Çantaları

Valiz hazırlarken en çok problem yaratan eşyalardan biri de ayakkabılar oluyor. Genelde daha önceden kullanılmış, yani tabanı kirli olan ayakkabıları valize koyarken düzgün bir şekilde paketlemek gerekiyor.

Bu iş için tercih edilen market torbaları maalesef hem estetik dışı bir görüntü ortaya çıkarıyor hem de plastik kullanımı artırıyor. İşte valiz hazırlarken tam da bu nedenlerden tercih edilen ayakkabı çantası veya bot - ayakkabı torbası gibi seyahat düzenleyiciler hayat kurtarıcı oluyor.

Taşlı, püsküllü kadın ayakkabılarının da bu problemi iyice zor hale getirdiği kesin. Süslü püslü ve narin ayakkabıları yıpratmadan taşımak her zaman kolay değil…

Vuggage ayakkabı keseleri de yine bu ihtiyacı karşılayacak doğal seçeneklerden biri. Kulplu yapıya sahip olması da ekstra bir avantaj. Eğer bez çanta doğallığını tercih ediyorsanız, ayakkabıları bez çanta ve keselerde taşımak, ofise ya da bir davete giderken de gardırobu düzenlerken de oldukça kolay. Kulplu yapısıyla taşımak, büzgüsü sayesinde ağzını kapatmak diğer kese çeşitlerinde olduğu gibi çok basit.

3- Seyahat İçin Kirli Torbaları

“Peki kirliler nerede toplanacak?”

Tatildeyken günler geçtikçe ortaya çıkan bir problem de kirlilerin birikmesi oluyor. Kirli çoraplar, kirli iç çamaşırları, plaja-havuza giderken giyilen kum ve deniz suyu olan kıyafetleri, valizin içinde tutmak diğer temiz kıyafetlerin de kirlenmesine yol açıyor. Kirli kıyafetlerden yayılan kötü kokudan bahsetmeye bile gerek yok… Tam da bu sebeple seyahat kirli torbalarına çok ihtiyaç duyuluyor.

Yine doğal bez kirli çantaları, nefes alabilen yapıları ile koku sorunu da yaratmadan bu ihtiyacı son derece iyi şekilde karşılıyor. 

4- Seyahat İçin Su Geçirmez Elektronik Çantası

En başta dediğimiz gibi “Bu elektronikler iç çamaşırlarıyla aynı yerde biraz garip mi oldu?” diyorsanız, sizin de bir seyahat amaçlı elektronik çantasına ihtiyacınız olabilir… Valiz düzenleyicilerden belki de en büyük fark yaratanı elektronik çantası olabilir, çünkü hepimizin sahip olduğu teknolojik cihaz ve şarj kablosu sayısı gün geçtikçe artıyor. Hele tatile giderken yanınıza alacağınız cihazları düşünürsek… 

“Elektroniklerle iç çamaşırları aynı yerde biraz garip mi oldu…”

Akıllı telefondan tablet’e, kindle’dan şarj ve veri aktarma kablolarına kadar pek çok araç, valizde düzgün bir şekilde taşınmayı hak ediyor. Su geçirmez, fermuarlı bir elektronik çantası, hem iyi bir valiz düzenleyici hem de kol çantası için de iyi bir seyahat organizer… En değerli eşyaların yıpranmaması, su ile temas etmemesi ve bir arada durması önem taşıyor, bu nedenle de teknoloji çantası edinmek oldukça önemli.

5- Seyahat El Çantası

Şimdi de sıra geldi, seyahat için yola çıkılan andan itibaren, her dakikanızda yanınızda taşımak isteyeceğiniz eşyaların tümünü alabilecek fakat elinizde ağırlık yapmayacak el çantası modellerine… Yaz tatili için ideal olan şeffaf el çantaları, plaja giderken de tercih edilebilecek eğlenceli modellerden.

Hem seyahat sırasında sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz hem de seyahate çıkarken valizinize yerleştireceğiniz dolayısıyla da bavul içi düzenleyici olarak kullanabileceğiniz modeller ise yine en fonksiyonel olanları... Sonbahar ve kış tatillerinde ise şeffaf çantaların aksine, opak, koyu renkler ve hatta suya dayanıklı olan çantalar tercih sebebi.

Ham bezin doğallığını tercih edenler için de Vuggage'ın kanvas el çantası ideal olabilir. Su bazlı çevre dostu baskı yöntemi ve doğal pamuğun birleşimiyle ortaya çıkan fermuarlı el çantası, 3 katlı, süngerli ve su geçirmez astarı sayesinde spa veya deniz tatillerinde tüm ihtiyaçlar ve özellikle elektronikler için tercih sebebi olabilir... İncelemek için Vuggage online mağazayı ziyaret edebilirsiniz! 

Bizim önerilerimiz şimdilik bu kadar. Hem hoşumuza giden tasarımları paylaştık hem de yepyeni girişimimiz Vuggage tasarımlarını sizlerle paylaşma fırsatı bulduk. Önerilerinizi ve yorumlarınızı her zaman bekleriz...

Herkese şimdiden güzel tatiller!