Sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en güzel plajları listesinde üst sıralarda olan Kaputaş Plajı, yaz tatili rotası çıkarırken hep insanın aklının ucundan geçen noktalardan biri... Deniz tatili planlarken "acaba bu rotaya Kaş'ı da dahil eder miyiz?" diye düşünenler ve sadece Kaputaş plajının turkuaz rengi için ta oraya gitmeye hazır olanlar, biliyorum oradasınız... Ve yalnız değilsiniz! İşte o yaz bu yaz, Kaputaş Plajı'na artık gitme zamanım geldi diyorsanız, ihtiyacınız olan tüüüm bilgileri tek bir yazıda sizin için derliyoruz! Öyleyse Kaputaş plajı gezi rehberimize hoş geldiniz! 

Bir kanyon ağzı plajı olan Kaputaş tertemiz ve masmavi suyuyla, fotoğraflarıyla bile insanı etkisi altına almayı başaran güzellikte... Kaputaş Plajı çakıl ve kum karışık sahili, kaynak sularından gelen soğukluğu ve berraklığıyla mavi bayrağı sonuna kadar hak ediyor... Kaputaş plajı hakkında genel bilgilerin devamı ve Kaputaş'ın da yer aldığı Türkiye'nin en güzel 15 plajı hakkındaki yazımıza da mutlaka göz atın! 

Kaputaş plajı nerede?

Kaputaş plajı Antalya sınırları içinde, fakat tam olarak yerini tarif etmek gerekirse Kaş ile Kalkan arasında kaldığını söyleyebiliriz. Fethiye'den yaklaşık 1 saatlik yolculuk yapılarak Kaputaş Plajı'na ulaşım sağlanabiliyor. Mesafelere kilometre bazında bakarsak, Kaş Kaputaş Plajı arası mesafe 41 kilometre, Antalya Kaputaş arası 209 kilometre, Fethiye Kaputaş arası ise 80 kilometre. 

Kaputaş plajına nasıl gidilir?

Kaputaş plajına nasıl gidileceği, nasıl bir yolculuk yapıldığına göre değişir. Eğer aracınız ile seyahat ediyorsanız, son derece rahatlıkla buraya ulaşımınızı elbette sağlayabilirsiniz. Fakat uçak yolculuğu ile Kaş'a ve Kaputaş Plajı'na gelecekseniz, buraya en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı olduğunu hesaba katarak yolculuğunuzu planlamanız gerekir.

Kaputaş plajına giriş

Kaputaş plajı merdivenleri meşhur... Öncelikle Kaputaş Plajı'nın olduğu bölgeye vardıktan sonra, sahile ulaşmak için 187 basamaktan oluşan upuzun merdiveni inmeniz gerekiyor. Kaputaş plajına giriş ücretsiz. Şezlong ve şemsiye almak ise 5 TL. Duşlardan ücretsiz faydalanabiliyor. Yapılaşmaya izin verilmediği için Kaputaş plajında herhangi bir tesis ile karşılaşmıyorsunuz. Bu nedenle ihtiyacınız olan yiyecek, içecek, çocuk ve bebekler için temel ihtiyaçları yanınızda bulundurmanız önem taşıyor. 

Kaputaş plajı otopark 

Kaputaş plajına eğer özel aracınızla ulaşımınızı sağlayacaksanız tabii ki otopark ihtiyacınız olacak. Eğer plaja erken saatlerde gelirseniz, otopark konusu hiç de sıkıntı olmayacaktır fakat sezonda, öğleden sonra buraya ulaşırsanız otopark alanının dolduğunu görebilirsiniz. 

Kaputaş plajına giderken yanınıza almanız gerekenler

Kaputaş plajına giriş kısmında da bahsettiğim gibi, Kaputaş plajında tesis bulunmadığından ihtiyacınız olacak eşyaları yanınızda bulundurmanız oldukça önemli. Kaputaş plajına giderken yanınıza almanız gerekenlerin başında havlu, kızgın kumlardan korunmak için terlik, eğer ihtiyaç duyuyorsanız kuma sermek için ekstra havlu ya da mat benzeri bir eşya ve şemsiye.

Kaputaş plajına giderken almanız gerekenlerin arasında bir de yiyecek ve içecekler var. Su, meyve suyu, sandviç gibi acil gerekebilecek yiyecekleri, çocuklar ve bebekler için gerekli besinleri almanız hayat kurtarıcı olabilir! Çocuklar için kolluk, deniz simidi, kum oyuncakları gibi gereçleri ise unutmamanızı tavsiye ederiz! :) 

Eğer seyahate giderken yanınıza neler alacağınızı bilemiyorsanız, otomatik ve tamamen ücretsiz Valiz Hazırlama Listesi'ni denemeyi unutmayın! Kaç günlük bir tatil planladığınızı, mevsimi ve diğer seçenekleri işaretleyin, hangi eşyaları valizinize koymanız gerektiğini söyleyelim! -> Otomatik Valiz Hazırlama Listesi

Son olarak... 

Kaputaş plajı hakkında sahip olmanız gereken temel bilgiler bu şekildeydi. Kaputaş'a nasıl gidilir, giriş ücreti nedir, nasıl bir ortam ile karşılaşacaksınız, yanınıza neleri almanız gerekir gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşmaya çalıştık. Fakat gidip farklı tecrübeler yaşayan sizlerin yorumlarını da bekleriz... Kaputaş Plajı hakkındaki yorumlarınızı ya da sorularınızı aşağıya bırakabilirsiniz! Yeni yazılarımızdan haberdar olmak isterseniz, sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Eğer seyahat rotası çıkarıyorsanız, aşağıdaki ilgili yazılarımıza da mutlaka göz atın! İyi tatiller!

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

  1. Faralya Köyü - Kabak Koyu Nasıl Gidilir, Ne Yapılır? Fethiye
  2. Ege'de En Güzel Tatil Yerleri
  3. İztuzu Plajı ve Dalyan Rotası
  4. Sakız Adası Gezi Rehberi
  5. Tatilde Yanınıza Almanız Gereken 5 Hayati Eşya!
  6. Likya Yolu Rehberi

BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN: 

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!