Faralya Köyü, Kabak Koyu ya da Kelebekler Vadisi'ne gitmek isteyenlerin buluşma noktası diyebiliriz. Likya Yolu'nu yürümek isteyenler, yoga eğitimleriyle ilgilenen ve dolayısıyla civardaki butik otellerde tatil yapanlar, kamp yapmaktan hoşlananlar ve daha pek çok kişi Faralya'dan mutlaka geçiyor.

Butik konaklama alternatifleri için: Faralya Köyü

Yalnızca köyde vakit geçirmeyi hedefleyerek yola çıkmayanlar, yani Kabak veya Kelebekler'de deniz tatili de yapmak isteyenler -ki oraya kadar gitmişken o muhteşem iki denizde de yüzmeden dönmek büyük bir hata olur- Faralya Köyü'nde birbirinden güzel konaklama noktaları bulabiliyor. Pansiyon ve oteller tamamen butik bir anlayışla ve doğayı korumayı birincil prensipleri edinerek hizmet verdikleri için, otel tatillerinden bir tık daha "özel" bir konaklama yaşanabiliyor. Ama herkesin konfor anlayışı birbirinden farklı olduğu için, bu konuda fazla yorum yapmamak daha iyi olabilir. :)

Faralya Köyü'nden Kabak ve Kelebek'e Ulaşım

Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi'ne zaten arabayla ulaşım olmadığı için, konaklama mecburen Faralya'da oluyor. Buradan dolmuşla Kabak'a ulaşım sağlanıyor, oradan da Kelebekler'e ve diğer koylara tekne turu gibi seçenekler mevcut. Fethiye'nin Babadağı'nın eteklerinde kurulu olan bu köy, Ölüdeniz'e çok yakın. Bu nedenle de Fethiye civarında bulunan pek çok kişi, özellikle de sakin bir tatil geçirmek isteyenler, bir şekilde yolunu Faralya'ya düşürebiliyor.

Hem çok güzel pansiyonlara ev sahipliği yapan, hem de sadece geçip gidenleri bile bozulmamış doğal haliyle cezbeden Faralya'da aynı zamanda sağlıklı yeme içme alternatifleri de mevcut. Faralya Köyü'nde bulunan birbirinden güzel iki plaj hakkındaki yazılarımız şunlar:

1- Kabak Koyu Hakkında Her Şey

2- Kelebekler Vadisi Hakkında Her Şey

Yaz tatili kategorisindeki yazılarımıza göz atmayı unutmayın! Birbirinden güzel deniz tatili önerilerimiz için şu taraftan, tık. 

BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN: 

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!