Paris'e gidince eğer yeteri kadar zaman varsa, mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalardan biri de Disneyland Paris'tir. Yaşınız kaç olursa olsun, doyasıya eğleneceğiniz ve unutulmaz bir gün yaşayacağınız Disneyland Paris'e gitmenizi mutlaka öneririm. Paris seyahati planlayanlar için bu yazımda Disneyland Paris biletlerinin ücretlerinden bahsedeceğim. Disney ile ilgili bilmeniz gerekenler ve online bilet satın alma süreçlerini anlattığım diğer yazılarıma da buradan göz atmayı unutmayın.

Eğer Disneyland Paris'e 2018 yaz dönemine kadar gidecekseniz,  aşağıda belirttiğim fiyatlar ile yine aşağıda göreceğiniz tabloya bakarak Disneyland Paris giriş ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bazı tarihlerde yoğunluk olduğu için en pahalı bileti satın almak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle hafta sonu Disneyland Paris biletleri fiyatlarının, hafta içinden daha yüksek olduğunu göreceksiniz. Hem yaz hem de hafta sonuna denk geldiyseniz, yandınız... :)

Ne yaz tatili ne de hafta sonu olan dönemlerde de bazen en pahalı bilet türünü satın almak zorunda kalabilirsiniz. Mesela nisan ayı normalde Disneyland'in sezonu değil... Sezon elbette ki yaz mevsimi. Fakat 8-13 Nisan aralığında ennn pahalı bilet türü satılıyor, sebebi ise Paskalya kutlamaları...

Disneyland'de Paskalya

Bu dönemde Paskalya tatili olacağı için talebin artacağını öngörerek yalnızca en pahalı bilet türünü satışa çıkarıyorlar. Ayrıca büyük ihtimalle Disneyland Paris'te paskalya konseptine özel, yeni danslar, şarkılar, süslemeler yer alacağı için de fiyat artıyor.

Cadılar Bayramı döneminde de aynı durum söz konusu oluyor. Yine Cadılar Bayramı'an özel kostümler, şarkılar ve danslar... Tüm bunlar, bilet fiyatlarının tavan yapacağı anlamına geliyor... Ama sıradan, talep olmayan bir dönemde giderseniz şanslısınız. En pahalı dönemde giderseniz de üzülmeyin çünkü farklı bir konsept yakaladığınız için veya havanın en güzel olduğu dönemde gittiğiniz yine şanslı olacaksınız. 

Disneyland Paris Giriş Ücreti 2018

Aşağıdaki tablodaki hangi tarihte gideceğinizi bulun ve o tarihin rengine bakın. Hemen altında yer alan, bilet türleri ve karşılarında renklerin gösterildiği kısıma bakarak, sizin hangi biletleri satın alabileceğinizi anlayabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki Disneyland Paris giriş ücretlerini belirttiğim kısımdan, tek park ve çift park seçeneklerine göre bilet fiyatlarının nasıl olacağını bulabilirsiniz.

Disneyland Paris Mini Ticket -

Yetişkin Biletleri 53 Euro, Çocuk Biletleri 48 Euro

Disneyland Paris Magic Ticket -

Yetişkin Biletleri 69 Euro, Çocuk Biletleri 63 Euro

Disneyland Paris Super Magic Plus Ticket -

Yetişkin Biletleri 79 Euro, Çocuk Biletleri 72 Euro

Planınızı yaptıktan sonra sıra online bilet satın almaya geliyor. Herkese mutlaka biletlerini online olarak satın almasını ve evde yazdırmasını tavsiye ediyorum. Sebebi de, bilet fiyatının bu şekilde daha uygun olması.... Online bilet satın almayla ilgili yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Disneyland'e gitmeden önce  Disneyland Paris ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi anlattığım yazıya göz atmayı unutmayın. 

Yeni yazılardan haberdar olmak için Valizim'i Facebook ve Instagram'dan da takip edin!