Seyahate giderken yapılan hazırlıklardan en zorlusu belki de tatil valizidir. Plajda giyeceğiniz deniz elbisesinden, otelde akşam yemeğine inerken giyilecek kıyafetlere kadar pek çok detay valiz hazırlarken aklınıza takılıyorsa, okumakta olduğunuz bu "tatil kombinleri" yazısı sizin için!

Kimi zaman gün gün ne giyeceğinizi planlamak kimi zaman da minimum sayıda eşya götürerek tatil valizinin ağırlığını dengede tutmak gerekebilir. Örneğin otelinize ulaşımanız sizi zorlayacaksa, toplu taşıma araçları kullanmanız gerekecekse mesela; valizinizde az sayıda birbiriyle uyumlu eşyanın bulunması avantajlı olacaktır. Şık bir otele gidiyorsanız akşam yemeğinde hoş bir kıyafete ihtiyaç duyabilirsiniz veya gece eğlenmeye çıkacaksanız, bir çift topuklu ayakkabı gerekebilir mesela...

İşin içine bir de deniz ve havuz girince, tatil kombini yapmak epey zorlaşıyor. Denize giderken giyeceğiniz kıyafetlerden, plajda üzerinizde taşıyacağınız pareo modellerine kadar pek çok değişkeni düşünmeniz, uygun aksesuarlar ile tatil kombininizi tamamlamanız gerekiyor.

Eğer siz de tüm bu ayrıntılara takılıyorsanız, gelin şimdi sizler için hazırladığım tatil kombinlerine birlikte göz atalım... Belki fikir verir...

İşte deniz tatili kombinleri...

Deniz Tatiline Giderken Ne Giyilir?

Daha yola çıkarken tatil havasına girenlerdenim. Bu nedenle seyahate çıkarken, arabada ya da uçakta giyeceğim kıyafetlere dahi önem veriyorum. Mesela her gün iş hayatında giydiğim kıyafetleri asla tercih etmiyorum.

Veya kot gündelik hayatta sıklıkla giyilen kot pantolonlar da, uçağın içi soğuk olacaksa bile tercihim olmuyor... Daha rahat kesimli ve sevimli parçalar ile tatil kombinimi oluşturuyorum. Mesela....

Mesela bu bol pantolon, yolculuklarda her zaman tercih ettiğim türde bir parça. Tamamen yumuşak, üzerinizde olduğunu bile anlamayacağınız yumuşak dokulu bir pantolon tercih etmenizi tavsiye ederim. Bileklerden üşüyenlerdenseniz ve uçakla seyahat edecekseniz, tamamen bileklerinizi kapattığından emin olun. Sweatshirt seçimimde yine soğuk bir ortamda yolculuk yapacaklar içindi. Bunun için elbette t-shirt giyebilir, dilediğinizde üzerinizdekini çıkartıp yalnızca t-shirt ile kalabilirsiniz.

Görseldeki ayakkabıların rahatlığından emin değilim tabii ki ama kombin için uygun görünüyordu. Siz ayakkabınızın rahat olduğundan emin olun. Nedense açık renkli ayakkabılar hep daha rahatmış gibi bir his yaratıyor, o yüzden tatil kombinimi toz pembe ile sonlandırdım. :)

Plaj Kombini - Plajda Ne Giyilir?

Plajda ne giydiğiniz, içinde bulunduğunuz ortama göre önem taşıyabilir. Şık bir otelin plajı ya da hoş bir beach club'ta iseniz, evet üzerinizdeki kıyafetler ve aksesuarlar başkaları tarafından incelenecek. Bunun bilincinde olarak tatil kombininizi oluşturmanızda fayda var.

Lame ve doreler tatil kombinlerinde çok şık duruyor

Ben yaz günlerine yakışacak bronz renkteki ayakkabıları ve dore renkte detayları olan şeffaf çantayı seçtim. Parlak aksesuarlar her zaman çok şık görünüyor. Mayo, biraz "farklı" olabilmek için, iddialı bir seçim oldu. Hayvan figürlerinden hoşlananlar tercih edebilir. Bir de mavi gözlü olanlar bu mayoya bayılabilir bence.

Deniz elbisesi tatil kombinlerinin en önemli parçalarından...

Plaj kombininin son parçası ise, deniz elbisesi. Deniz elbisesi bence önemli çünkü sıcaktan bunaldığınızda, güneşle teninizin etkileşim halinde olmasını istemediğinizde çok ince ama uzun kollu deniz elbiselerini tercih edebilir, şık bir tatil kombini ortaya çıkartabilirsiniz.

Eklemek istediğiniz noktalar varsa, yorumlarınızı bekliyorum... :) Ayrıca, Denize Giderken Alınacakların Listesi başlıklı yazıma göz atmayı unutmayın! Yeni yazılar için sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

  1. En İyi Güneş Kremi Hangisi?
  2. Akdeniz’de Mavi Bayraklı Plajlar Listesi
  3. Bikini Üstüne Giyilen Pareo Modelleri

Bizi takip etmeye devam etmek isterseniz:

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!