cocuk-valizi-hazirlama-5 (1)

Çocuk Valizi Nasıl Hazırlanır?

Çocuk valizi, çocuk sahibi anneler tarafından oldukça önemli bir konudur. Çocukla seyahate çıkacak anneler, çocuklarının eşyalarını koymak için yapacakları valiz tercihine, bu valizin nasıl düzenlenmesi gerektiğine, içine koyacakları çocuk kıyafetlerinin nasıl katlanması ve yerleştirilmesi gerektiğine ekstra bir özen gösterirler. Bu yazımızda size çocuk valizinin nasıl hazırlanması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Her şeyden önce şunu belirtmeliyiz ki bu konudaki en önemli ilk husus çocuk valizi seçimidir. Çünkü gerektiğinden küçük veya büyük bir valiz seçmek bazı eşyaları sığdıramamanıza veya yanınızda gereğinden büyük valiz taşımanıza neden olabilir. Bu valizin seçiminde ise çocuğunuzun yaşı ve ihtiyaçları en önemli husustur. Çocuğunuz küçük yaşta ise yüksek ihtimal yanınıza daha fazla eşya alma ihtiyacı duyacağınızdan, daha büyük bir valiz seçmek yararınıza olacaktır.

Valiz seçiminde boyut kadar önemli olan bir diğer konu ise valizin yapıldığı malzemedir. Tercih edeceğimiz valiz asla ve asla kanserojen madde içermemelidir. Kanserojen madde içeren herhangi bir plastikten yapılan valiz uzun vadede çocuğunuza ciddi ölçüde zararlar verebilir. Özellikle küçük yaşta çocuğu olan ebeveynlerin bu konuya ekstra bir özen göstermesi gerekmektedir.

Otomatik Valiz Hazırlama Listesi'ni denemek için tıklayın! 

Valiz seçimini yaptıktan sonra sıra yanımıza alacağımız eşyalara karar vermeye ve valizi yerleştirmeye geliyor. Bu noktada da çocuğunuzun ihtiyacı olan her türlü eşyayı yanınıza almaya özen göstermeli ve çocuk valizinizi buna göre hazırlamalısınız. Çocukla tatil hazırlığı yaparken dikkat etmeniz gerek bir unsur da çocuk valizinize koyduğunuz kıyafetlerin yerleşimidir. Çocuk valizinizi ihtiyacınız olduğu anda her şeye erişebilecek şekilde yerleştirmelisiniz. Bunun için de kıyafetleri katlarken birtakım unsurlara dikkat etmelisiniz. Çocuk kıyafeti katlarken giysilerin kollarını iç tarafa kıvırarak katlayabildiğimiz kadar ufak boyutlu katlamalıyız ki valizimizde fazla yer işgal etmesinler. Katladığımız bu kıyafetleri ise kenar kısımları görünecek şekilde valize yerleştirmeliyiz. Bunun sebebi valizi açtığımız anda aradığımız kıyafeti aramadan kolayca bulup hemen almamızdır.

Kıyafetlerden arta kalan kısımlara ise yine bebeğimiz için gerekli olan eşyaları minimum yer kaplayacak şekilde yerleştirebiliriz. Bütün bu hususlara dikkat ederek çocuk valizimizi hem çocuğumuzun sağlığını tehdit etmeyecek hem de minimum yer ile maksimum eşya taşıyabilecek şekilde oluşturabiliriz.

Bebekle ya da çocukla seyahat ile ilgili diğer yazılarımız:

  1. Bebekle Deniz Tatiline Giderken Alınacaklar
  2. Tatile Giderken Alınacaklar Listesi
  3. Disneyland Paris Bileti Nasıl Alınır?

Yeni yazılar, gezi ipuçları, yeni seyahatler ve dahası için hem Valizim’in Instagram hesabından hem de bireysel hesabımdan paylaşımlarda bulunuyorum. Dilerseniz aşağıdaki linklerden takip edebilir, bizimle iletişim halinde kalabilirsiniz! 

BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN:

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!  

 


Bilgi Üniversitesi, medya ve iletişim sistemleri bölümünden mezunum. Bir reklam ajansında SEO uzmanı olarak çalışıyorum. Vakit yaratabildikçe seyahat ediyor ve böylece Valizim için zevkle içerik üretiyorum. Seyahat edemediğim dönemlerde ise yurt dışı deneyimlerimden faydalanarak şehir rehberleri hazırlamaya çalışıyorum. Yeni yazılarımdan haberdar olmak için instagram hesabım @ecemhep 'i takip edebilirsiniz! Ayrıca Hürriyet Seyahat'teki yazılarıma da göz atabilirsiniz...Yorumlar: (0)


Cevabı iptal et

Bir Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir