Yazın deniz tatiline giderken genellikle erkekler arabanın bakımı, uçak biletlerinin online check-in'i gibi mevzularla uğraşırken, kadınlar da valiz hazırlığı ve tabii ki alışveriş işleri ile meşgul olur. Kot şortundan parmak arası terliğine, güneş gözlüğünden plaj çantasına kadar her şeyi hazırlayan hanımlar, elbette ki plaj giyimine de gereken önemi verirler.

Özellikle Çeşme veya Bodrum'da hoş bir beach club'a gitmeyi planlayan veya 5 yıldızlı bir otele gidenler, bikini üstüne ne giyeceğini de önceden düşünür. Yalan mı... Tatil beldelerinde, özellikle de beach'lerde mayolardan çok, aksesuarlar ve bikini üstüne giyilen deniz elbiseleri önem arz ediyor. Yani tüm günü plajda geçirenler elbette ki tarzını plaj görünümüne de yansıtmak istiyor. İşte tam da bu yüzden, bikini üstüne giyilen parçaların önemi artıyor. Bu yazı da, giyimine önem verenlere geliyor o zaman...

Şu an tam da tatil için valiz hazırlığında olan ve plaj giyimine önem verenler için, işte bikini üstüne giyilen deniz elbiseleri ve pareolar...

Plaja Giderken Bikini Üstüne Ne Giyilir?

Plaja giderken aslında bikini üstüne hemen pareo ya da şifonlu veya ipli elbiselerden giymek biraz saçma olabilir. Eğer her yerin plaj olduğu, turistlerin her yeri istila ettiği bir yerdeyseniz, Antalya gibi mesela, o zaman belki giyebilirsiniz... Ama etrafta, her yerde çıplak ayakla dolaşanlar yoksa, şehir hayatı devam ediyorsa, plaja giderken normal kıyafetler tercih edin.

Nedir bu normal kıyafetler? derseniz, tabii ki de kot şort, mini etek, düz elbise gibi kıyafetler. Gerektiğinde markete girmeniz, gerektiğinde bir restorana oturabilmeniz için, plaja giderken bikini üstüne giyeceğiniz kıyafetler bence bu şekilde olmalı.

Plajda Bikini Üstüne Ne Giyilir?

Plajda özgürsünüz. Bikininizin ya da mayonuzun üstüne istediğiniz türde pareoyu ya da deniz elbisesini giyebilirsiniz. İster yerleri süpüren şifonları, ister örme elbiseleri tercih edin. "Ay ne giysem bilemiyorum" diyenler için şu bikini üstü elbiselerini biraz detaylandırayım...

Bikini Üstüne Giyilen Deniz Elbisesi ve Pareo Modelleri

Mayo ya da bikini üstüne giyilen pareo ve deniz elbiselerine birlikte göz atalım... Benim araştırma yaparken gördüğüm ve beğendiğim pareo modelleri şu şekilde:

  1. Püsküllü ve bazı yerlerinde - tam olarak ne olduğunu bilmiyorum - dantelleri olan şöyle salaş bir deniz elbisesi bikini üstüne tercih edilebilir.

2. Bikini üstüne giyilen transparan pareolar da çok moda. Yalnız siyah giyerseniz, güneş ışınlarını daha bi çekersiniz. Özellikle de pamuklu bir dokusu yoksa... 

3. Aşağıda gördüğünüz günlük elbise tam benim tarzım ama size plaj şıklığı falan sağlamaz... :) Bikini üstüne giyilecek rahat bir deniz elbisesi modeli arıyorsanız, işte budur.

4.Bikini üstüne giyilecek normal, sade, günlük ve asimetrik uzun bir t-shirt. Şık olmak için değil de rahat olmak için plajda böyle uzun tişörtler tercih edilebilir.

5. Şüphesiz bikini üstüne giyilecek en şık deniz elbisesi modeli bu. Uzun ve beyaz gömlekler mayoların üstünde çok hoş duruyor.

6. Vee görmeye alışkın olduğumuz türde bir deniz elbisesi veya pareo mu demek lazım? 

7. Yine plaj modasının vazgeçilemeyen pareo modellerinden. V yakalı, belinden büzmeli ve hafif transparan deniz elbeleri bikini üstüne giyilecek rahat parçalardan... 

8. Yine salaş takılanlara göre çok rahat bir model. Özellikle dokusu da yumuşaksa, sadece denizde bikini üstüne değil her yerde giyilebilir.

9. Bu da son günlerin modasından, omuz dekolteli bir model. Ben pek sevmesem de bazılarına çok yakışabiliyor. Özellikle geniş omuzlu olanlara.

Pareo ve deniz elbisesi modeline karar verdiğinize göre, valizinizi hazırlayabilirsiniz. Tatile giderken valizinize koyacağınız eşyaları otomatik olarak listelemek isterseniz VALİZİMİ HAZIRLA butonuna tıklayın!

Yeni yazılardan haberdar olmak için Instagram ve Facebook hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Eğer tatil hazırlığı yapıyorsanız, şu yazılar da ilginizi çekebilir:

  1. Denize Giderken Alınacakların Listesi
  2. En İyi Güneş Kremi Hangisi?
  3. Akdeniz’de Mavi Bayraklı Plajlar Listesi
  4. Türkiye’nin En Güzel 15 Plajı

Bizi takip etmeye devam etmek isterseniz:

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!