Eğer bu yaz bebeğinizle tatile gitmeyi planlıyor ve tatil valizinizi hazırlarken önemli bir noktayı atlamaktan korkuyorsanız, sizler için ayrıntılı bir liste hazırladık...

Bebeğinizle belki ilk defa tatile gidiyorsunuz, belki de daha önce gittiniz. İki durumda da, sizin en değerli varlığınız olan bebeğinizin sorumluluğunu taşımak, onun için tatil valizi hazırlamak hiç kolay olmayacaktır.

Bu yazıda bebekle tatile giderken alınması gerekenlerden bahsediyoruz, fakat sıradan bir tatil değil, deniz tatili... Deniz tatili, belki de ilk defa bebeğinizin deniz suyuyla buluşacağı ve güneş ışınlarına uzun süre maruz kalabileceği bir tatil türü olduğu için, valizinizi hazırlarken biraz daha özen göstermeniz gerekebilir.

Sizin için asla unutulmayacak, en keyifli tatillerinizden birine çıkmadan önce eksiksiz bir valiz hazırlamanız için, gelin hazırladığımız listeye birlikte göz atalım... İşte, bebekle denize giderken alınacaklar listesi!

Bebekle Deniz Tatiline Giderken Alınacak Kıyafetler

Güneş ışınlarına karşı: T-shirt

Eğer bebeğiniz plajda güneşle ilk defa buluşacaksa, bu ilk tecrübesinde onu güneş ışınlarından mümkün olduğunca sakınmanız gerekiyor. Kullanacağınız yüksek faktörlü bebek güneş kremi, bebeğinizin hassas cildini güneş ışınlarının zararlı etkilerinden büyük oranda koruyacaktır.. Fakat yine de endişeleniyorsanız, güneşin altında vakit geçireceği süreçte, mayonun üstüne bir adet t-shirt giydirebilir, bu şekilde denizde ya da kumsalda onunla doyasıya vakit geçirebilirsiniz.

Çakıl taşlarını sevmeyen minikler için: Deniz ayakkabısı

Bebeklerin ve küçük çocukların deniz tatillerinde en sevmediği durumlardan biri, ayaklarını acıtan çakıl taşlarıdır. Gideceğiniz tatil yerinde eğer ince kum yoksa, plajda ve suyun içinde yosun gibi hoşa gitmeyen ya da deniz kestanesi gibi tehlike yaratan unsurlar bulunuyorsa, deniz ayakkabısı tercih edilebilir. Bebeğim zaten yere basmayacak diye düşünüyor olabilirsiniz... Yine de, her şeye rağmen bebeğinizin ayaklarını koruyabilmeniz için bebekle tatile giderken alınması gerekenlerden bir diğeri de, deniz ayakkabısı olarak kayıtlara geçsin... Tercih tamamen sizin.

Sıcaklık ve gün ışığını azaltmak için: Şapka ve Güneş gözlüğü

Bebeğinizle tatile giderken güneş ışınlarının önüne geçmek ve sıcaktan/ışıktan etkilenmesini engellemek için bebek güneş gözlüğü ile bebek şapkası alabilirsiniz.

Bebekle Deniz Tatiline Giderken Alınacak Malzemeler

Bebekle tatile giderken alınması gerekenler listesinde, bebeğinizi beslerken kullanacağınız ve onun alışkın olduğu eşyalara yer vermeyi unutmayın.

Mayo bebek bezi & Su geçirmeyen bebek bezi

Bebekle tatile gidenlerin belki de en çok aradığı ve satın aldığı ürünlerden biri mayo bebek bezi. Mayo bebek bezi sayesinde bebeğinizi rahatlıkla denize ya da havuza sokabilirsiniz çünkü mayo bebek bezi, normal bir bez görevi görürken aynı zamanda su geçirmez. Henüz tuvalet ihtiyacını size aktaramayan bebekler için ideal olan mayo bebek bezi, bebekle tatile giderken mutlaka valize atılması gereken malzemelerden.

En sevimlisi: Bebek mayosu

Eğer bebeğiniz tuvalet ihtiyacını size iletebiliyorsa ve bu konuda kendisine destek oluyorsanız, denizde mayo giymesinde hiçbir sakınca yok. Bebek mayoları oldukça şirin oluyor... Belki de tuvalet ihtiyacını söyleyemiyor olsa bile, bir tane bebek mayosu alıp onu şirin mi şirin bir şekilde giydirmek çok keyifli olabilir...

Muhteşem 3'lü: Kolluk - Can yeleği - Simit

Bebekle deniz tatiline giderken şöyle bir oyuncak hem bebeğin güvenliğini sağlar, hem de suda birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. :)

Bebeğinizle denize giderken, öncelikle onun güvenliğini düşünmeniz gerekiyor. Sonuçta belki de ilk defa denizle karşılaştığında ya da henüz denize tam anlamıyla alışamadığı süreçte kendini huzursuz hissedebileceği anlar yaşanabilir. Sorumluluğu tamamen üzerinize almak yerine, güvenlik önlemleri alarak hem bebeğinizin kötü bir tecrübe yaşamasının önüne geçin, hem de kendi psikolojik yükünüzü azaltın.

Bebeğinizle tatile giderken yanınıza almanız gerekenler listesinde, denize girecekseniz mutlaka kolluk, simit, can yeleği gibi güvenliği sağlayıcı malzemeler yer almalı. Ayrıca, bir noktadan sonra çocuklar için eğlenceli hale gelen kolluklara, bebeğinizi küçüklükten alıştırarak onun güvenliğini sağlamayı ihmal etmeyin.

En önemlilerinden biri: Bebek güneş kremi

Deniz tatiline gittiğinizde, bebeğinizin belki de ilk defa tüm vücudu güneşle buluşacak. Bunun için güneşe çıkmadan 1 saat önce bebeğinizin yüzüne ve vücuduna bebek güneş kremi uygulamaya başlayabilir, gün boyunca da belli aralıklarda bu uygulamayı tekrar edebilirsiniz. Bebekle tatile giderken alınması gereken eşyalardan -eğer mevsim yaz ise- en önemlisi bebek güneş kremidir.

Bebeğin beslenmesi için gerekli malzemeler

Bebeğinizin beslenmesi için özel olarak kullandığınız ve onun alışkanlık kazandığı malzemeleri unutmamak gerekiyor. Mama kaşığı, mama tabağı gibi malzemeleri ya da her yerde bulunmayan mama türlerini yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca bebeğinizle tatile giderken yanınıza almanız gerekenler listesine, yolculuk sırasında bebeğinizin tüketeceği besinleri de ekleyin... Meyve ya da hazır mamalar örneğin.

Hangisi? Mama Önlüğü & Emzirme Önlüğü

Bebeğinizin süt emme, mama ya da yemek yeme durumuna göre tatile giderken yanınıza almanız gereken malzemeler var... Bunlar mama önlüğü ya da emzirme önlüğü. Bebeğinizle tatile giderken, eğer hala süt emiyorsa emzirme önlüğünüz sayesinde birçok yerde rahatlıkla beslenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer belirli besinleri yemeye başladıysa ya da mama tüketiyorsa, mama önlüğü sayesinde kıyafetlerinin daha geç kirlenmesini sağlayabilir, bebekle tatili bir parça olsun kolaylaştırabilirsiniz.

Bebekle Deniz Tatiline Giderken Alınacak Oyuncaklar

Bebekle tatile giderken alınacaklar listesinde mutlaka ki oyuncaklar yer alıyor!

Kumsalın vazgeçilmezlerinden: Kova takımı

Bebeğinizle deniz tatiline giderken almanız gereken oyuncaklardan biri ve hatta ilki, kova takımıdır. Bebeklerin ve çocukların en sevdiği deniz-plaj oyunlarından biri kumla oynamak ve ileriki dönemlerinde kumdan kale yapmak olduğuna göre, mutlaka bebeğiniz için uygun bir kova takımı almayı ihmal etmeyin. Hem onunla keyifli vakit geçirmek hem de motor gelişimini desteklemek açısından bebekle tatile giderken alınması gereken oyuncaklardan biri kova takımı diyebiliriz.

Diş kaşıma oyuncakları

Eğer bebeğiniz diş çıkarma dönemindeyse, tercih ettiğiniz diş kaşıma emziği ya da diş kaşıma oyuncağı gibi eşyaları yanınıza almayı unutmayın. Bebeğinizin normalde alıştığı ve her gün kullandığı bu eşyaları unutmuş olmanız, tatilde huzursuz olmasına neden olabilir.

Hassas gözler için: Deniz gözlüğü

Bebeğinizin gözlerinin yanmaması için deniz gözlüğünü tercih edebilirsiniz. Böylece hem tuzlu sudan rahatsız olmasının önüne geçebilirsiniz hem de küçüklükten itibaren deniz gözlüğü kullanma alışkanlığı kazanması açısından katkıda bulunmuş olursunuz.

Eğer tatil hazırlığı yapıyorsanız, şu yazılarla da ilgilenebilirsiniz... 

  1. Denize Giderken Alınacakların Listesi
  2. En İyi Güneş Kremi Hangisi?
  3. Tatilde Yanımıza Almamız Gereken 5 Hayati Eşya
  4. Akdeniz’de Mavi Bayraklı Plajlar Listesi
  5. Türkiye’nin En Güzel 15 Plajı
  6. Bikini Üstüne Giyilen Pareo Modelleri

Bizi takip etmeye devam etmek isterseniz:

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!