Büyükada'da gezilecek yerlerden biri Aya Yorgi olunca ve de Aya Yorgi'ye tırmanmak epey enerji kaybettirince, herkes tepedeki kır lokantasına hücum ediyor... Eğer Aya Yorgi'ye ilk defa gidiyorsanız; tepeye çıktığınızda biraz soluklanmak, soğuk bir şeyler içmek için oturacağınız Aya Yorgi Kır Lokantası'nı çok sevebilirsiniz. Bizim için öyle oldu çünkü...

Hatta zaman içersinde, adaya giderken hep planlarımızın en önemli parçalarından biri Aya Yorgi Kır Lokantası'nda yemek yemek oldu.

Aya Yorgi Kır Lokantası'nın Menüsünde Neler Var?

Eğer yemek yemek isterseniz menüde yalnızca birkaç tane sıcak alternatif var, onlar da; tavuk şiş, et şiş ve patates+sosis tabağı. Tabii sonuncusu, aperatif. Izgara çeşitlerinden birini seçip bunun yanına sarma, patlıcan ezme, pilaki gibi mezeler alabiliyorsunuz ve gayet güzel bir menü ortaya çıkıyor.

Aya Yorgi Kır Lokantası'nda Alkol Var Mı? 

Aya Yorgi tepesinden...

Tabii ki de var. Tabii diyorum çünkü zaten bu tepenin en popüler olduğu konu, şarapları. Aya Yorgi'de aslen kırmızı olan ama daha sonradan beyazı da ortaya çıkan Büyükada papaz şarabından içebilirsiniz.  Şarabı ister aperatiflerle ister ana yemekle birlikte alın... Lezzeti gayet güzel.

Öğle ya da akşam yemeği değil de, yalnızca soğuk bir şeyler içmek isteyebilirsiniz. Eğer alkol tüketiyorsanız bira çeşitlerine ve börek, sosis, patates gibi aperatiflere yönelebilirsiniz.

Aya Yorgi Kır Lokantası'nda Fiyatlar Nasıl?

İki kişi olarak gittiğinizde, 2 ana yemek, mezeler ve bir küçük boy şarabı da menüye eklediğimizde 100 TL gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Yalnızca bira ve aperatif tercih ederseniz ya da işin içerisine alkol katmazsanız, adisyon çok daha makul bir seviyede olacaktır.

Büyükada'daki diğer yemek alternatiflerinden bahsettiğim Büyükada'da Ne Yenir başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz...

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

1- Büyükada Kahvaltı Mekanları - Ada Kahvaltı

2- Haftasonu İstanbul'da Gidilecek En Huzurlu Yerler

Bizi takip etmeye devam etmek isterseniz:

Instagram Valizim: @valizim_com

Instagram Ecemhep: @ecemhep

Facebook: Valizim

Görüşmek üzere!