Kanada Blog

Kanada’da Yaşam ve Gezi Rehberi

Kanada Blog sayfalarında, Kanada’ya seyahat etmek ya da Kanada’da yaşamak isteyen herkes için pek çok konuda yazı mevcut. Eğer siz de Kanada gezisi planlıyorsanız veya Kanada’ya taşınmak ve Kanada’da yaşamak istiyorsanız Valizim’de bulabileceğiniz, bizzat bu aşamaları deneyimleyen yazarların oluşturduğu gezi/yaşam yazılarına göz atmadan geçmeyin.

Kanada en çok sert hava koşulları sebebiyle buraya seyahat planı yapan ya da taşınmak isteyenleri düşündürüyor, hatta kimi zaman korkutuyor… Ayrıca Türkiye’ye uzaklığı sebebiyle uzun ve genellikle aktarmalı bir uçuş ile ulaşım sağlanıyor ve bu da, Kanada’ya gitmek isteyenleri düşündüren detaylardan biri. Kanada’ya ne zaman gidilir, nasıl gidilir, hangi uçak biletlerini almalı, aktarmalı uçuşta dikkat edilmesi gereken konular, vize alma süreci hakkında her şey ve dahasını Kanada Blog’da bulabilirsiniz.

Kanada Gezilecek Yerler

Kanada gezilecek yerler bakımından çok zengin bir ülke. Gerek Toronto, Niagara Şelalesi, Vancouver, Montreal, Quebec gibi şehir ve bölgeleri, gerekse doğal yaşamın hakim olduğu ormanlık alanları ile hem şehir yaşamının tadının çıkarılabileceği hem de outdoor aktivitelerin zevkle yapılabileceği bir ülke… Özellikle Toronto, Niagara ve Montreal’de birçok noktaya nasıl ulaşabileceğinize, aktivitelerin giriş ücretlerine ve hangi noktaların gezmeye değer olduğuna dair detaylı bilgiye Kanada Blog gezi rehberinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca araba kiralayarak Kanada’yı nasıl gezebileceğinize dair de bilgi alabilirsiniz.

Kanada Yaşam Rehberi

Toronto’da yaşayan Türklerin yaşam tecrübelerini okuyarak, Kanada’da yaşamak, Kanada’da ev fiyatları ve taşınma/nakliye gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kanada’da yaşayan yazarlarımızın orada edindiği deneyimler, Kanada’da iş bulma, ev bulma, dil kursu gibi merak edilen süreçleri açıklığa kavuşturuyor. Sizin de Kanada’ya taşınma planlarınız varsa Kanada blogdaki yazılara mutlaka göz atın.

Toronto Gezi Rehberi

Toronto’da gezilecek yerler, mutlaka bulunulması gereken noktalar, en ünlü restoranlar, müzeler, Toronto’nun meşhur parkları ve buraya yakın gidilebilecek diğer şehir ve bölgeler hakkında detaylı bilgiye de Valizim gezi blogundan ulaşmanız mümkün. Toronto’nun ve hatta Kanada’nın da simgesi haline gelen CN Tower gezisi ve 360 derece dönen restoranında yemek yeme deneyimini de yine Toronto gezi rehberinden okuyabilirsiniz! Şehir hayatına karışmak için Çin mahallesi Chinatown, Kensington, Little Italy gibi çeşitli semtler de mutlaka uğranması gereken noktalardan birkaçı.

Eğer siz de Kanada seyahati planlamak ya da bir adım ileri gidip burada okumak, çalışmak ya da sadece Kanada’da yaşamak istiyorsanız, Valizim gezi sitesindeki Kanada Blog sayfalarını takipte kalın!